prodej

Prodej, chalupa s penzionem, 295 m2, pozemek 3066 m2, Benešov nad Černou

cena na dotaz

Poloha
Benešov nad Černou
Ukázat na mapě

Plocha
295 m2

1 / 30

Poloha a okolí

Interaktivní mapa

Detaily nemovitosti

Poloha objektu

klidná část obce

Stav

po rekonstrukci

Konstrukce

smíšená

Popis

Výjimečná, luxusní usedlost přímo na břehu říčky Černé v Benešově nad Černou v Novohradských horách vás uchvátí stejně, jako uchvátila nás. Rozlehlá usedlost o užitné ploše téměř 300 m2 se nachází na překrásném pozemku o výměře 3066 m2. Celou usedlost lemuje řeka Černá, která dodává místu ojedinělou atmosféru a energii. Na udržované velkorysé zahradě je umístěn vyhřívaný bazén 6x3 m, venkovní posezení pod pergolou s kuchyní, grilem a udírnou a nespočet romantických zákoutí přímo na břehu řeky.

Usedlost se skládá ze 2 částí, které mohou fungovat společně i odděleně. První částí je luxusní dům (197 m2) pro velkou rodinu, určený k rekreaci i trvalému bydlení, druhá část je pak ubytování v soukromí (97,5 m2), se stylovou společenskou místností s krbem, výčepem a kuchyňkou, které nabízí 7 lůžek ve 3 pokojích, každý s vlastním sociálním zařízením. Ubytovaným hostům je k dispozici také venkovní posezení pod pergolou s grilem a 4 parkovací místa. Ubytování je dlouhodobě provozováno současnými majiteli a stalo se vyhledávaným místem pro velké množství návštěvníků Novohradských hor, známé jako "Ubytování u říčky".

Pokud nemáte zájem provozovat penzion, můžete všechny prostory využít pro potřeby své rodiny a přátel.

Soukromá část má užitnou plochu 197 m2, která je rozložena do 2 pater. V prvním patře se nachází technické zázemí, kotelna, velký obývací pokoj s kamny, kuchyně s novou kuchyňskou linkou, jídelna s krbem a vstupem na terasu a zahradu a koupelna s vanou a toaletou. Ve druhém patře vás zaujme galerie s odhalenými původními trámy, kde je umístěna pracovna a odpočinková zóna, dále se zde nachází 2 velké ložnice a koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Jedna z ložnic má průchod na ochoz s posezením, na kterém se nachází pokoje patřící k penzionu. Dům je možné propojit s ubytováním a vytvořit tak zázemí pro opravdu velkou rodinu či společnost.

Celá usedlost procházela v letech 2004 - 2019 kompletní a rozsáhlou rekonstrukcí, která z domu vytvořila opravdový skvost. Kamkoliv se podíváte, vaše oči i srdce budou jásat, protože kvalita a skvělý vkus jsou zde vidět v každém kousku tohoto jedinečného místa. Určitě vás potěší výjimečná kvalita rekonstrukce - veškeré rozvody (topení v mědi), dřevěná okna, podlahy (keramická dlažba, dřevěné a plovoucí podlahy), dřevěné dveře, střecha z pálených tašek. Výhodou je i zateplení domu (vata a chytrá pěna).

Objekt je vytápěn kotlem na tuhá paliva (dřevo, brikety, uhlí) se zásobníkem a možností regulace teploty v jednotlivých částech domu. V některých místnostech jsou zároveň kamna či krb, které slouží k lokálnímu vytápění a vytvoření nádherné atmosféry. Dům je napojen na obecní kanalizaci i vodovod.

Luxusní charakter usedlosti, poskytující vysoký standard a pohodlí, spolu s výjimečným umístěním na břehu řeky na velkolepém pozemku, přináší neopakovatelnou příležitost zamilovat se do místa pro život, které vás osloví svým geniem loci. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.

Galerie

Domluvme si schůzku

a pojďme se bavit osobně

Mgr. Lenka Muselová

Mám zájem o tuto nemovitost

Návrh: Martin Realizace: Lewest.cz