prodej

Prodej, horský statek, Dobročkov - Ktiš, užitná plocha 728 m2, pozemky 17 ha

cena na dotaz

Poloha
Ktiš
Ukázat na mapě

Plocha
308 m2

1 / 30

Poloha a okolí

Interaktivní mapa

Obchod

5 min

Cyklostezka

3 min

Nemocnice

15 min

Les

6 min

Detaily nemovitosti

Poloha objektu

polosamota

Stav

velmi dobrý

Konstrukce

smíšená

Popis

REALDOMUS Vám ve výhradním zastoupení majitele zprostředkuje prodej zemědělské usedlosti na krásném místě v Pošumaví v obci Ktiš - v malebné a dokonale klidné osadě Dobročkov.

Předmětem prodeje je citlivě zrekonstruovaný původní horský statek, který je situován na kraji obce, v mírném svahu se zcela uzavřenou dispozicí obytných, užitných a hospodářských budov. Součástí usedlosti, která je částečně podsklepená, je mimo jiné i dochovaný relikt kamenného špýcharu.

Při rekonstrukci byl kladen důraz na zachování maximálního množství dobových architektonických prvků (původní podlahy, dveře, portály, klenby, kování a pod.) a volbu přiléhavých kvalitních stavebních materiálů a technických řešení.

Dispozice obytné části (1. NP):

- zádveří, - spíž, - chodba, - kuchyň s jídelnou, - obývací pokoj, - pracovna, - koupelna, - WC, - prádelna, - kotelna, - schodiště

Dispozice obytné části (2. NP):

- chodba, - 3 prostorné pokoje, - koupelna, - WC, - schody na půdu

Hospodářská část:

- kůlna, - vejminek - špýchar, - stáj, - seník, - ovčín, - "letnice" (venkovní kuchyň), - garáž

Otop zajišťuje kotel na tuhá paliva a kachlová kamna. Zdrojem vody pro celou usedlost je vydatná kamenná studna s výbornou kvalitou vody. O likvidaci splaškové produkce se stará individuální biologická ČOV.

Součástí usedlosti a tedy i předmětu prodeje je mimořádně dobře scelený soubor převážně zemědělských pozemků (OP + TTP) o výměře 17 ha.

Obec leží obklopena lesy a loukami v nadmořské výšce cca 655 m n. m. V obci končí silnice, takže je zde minimální provoz a absolutní klid. V zimě je výhodou blízkost oblíbených lipenských a šumavských skiareálů. Potřebná občanská vybavenost funguje v nedalekém Českém Krumlově a Prachaticích.

Bližší informace o předmětu prodeje a způsobu transakce Vám poskytne REALDOMUS.

Galerie

Domluvme si schůzku

a pojďme se bavit osobně

Mgr. Petr Wölfl

Mám zájem o tuto nemovitost

Návrh: Martin Realizace: Lewest.cz