prodej

Prodej penzionu, 295 m2, pozemek 3066 m2, Benešov nad Černou

cena na dotaz

Poloha
Benešov nad Černou
Ukázat na mapě

Plocha
295 m2

1 / 30

Poloha a okolí

Interaktivní mapa

Detaily nemovitosti

Poloha objektu

Stav

po rekonstrukci

Konstrukce

smíšená

Energetická úspora

G - Mimořádně nehospodárná

Popis

Výjimečná, luxusní usedlost přímo na břehu říčky Černé v Benešově nad Černou v Novohradských horách vás uchvátí stejně, jako uchvátila nás. Rozlehlá usedlost s penzionem o užitné ploše téměř 300 m2 se nachází na překrásném pozemku o výměře 3066 m2. Celou usedlost lemuje řeka Černá, která dodává místu ojedinělou atmosféru a energii. Na udržované velkorysé zahradě je umístěn vyhřívaný bazén 6x3 m, venkovní posezení pod pergolou s kuchyní, grilem a udírnou a nespočet romantických zákoutí přímo na břehu řeky.

Usedlost se skládá ze 2 částí, které mohou fungovat společně i odděleně. První částí je luxusní dům (197 m2) pro velkou rodinu, určený k rekreaci i trvalému bydlení, druhá část je pak penzion (97,5 m2), se stylovou společenskou místností s krbem, výčepem a kuchyňkou, který nabízí 7 lůžek ve 3 pokojích, každý s vlastním sociálním zařízením. Ubytovaným hostům je k dispozici také venkovní posezení pod pergolou s grilem a 4 parkovací místa. Ubytování je dlouhodobě provozováno současnými majiteli a stalo se vyhledávaným místem pro velké množství návštěvníků Novohradských hor, známé jako "Ubytování u říčky".

Soukromá část má užitnou plochu 197 m2, která je rozložena do 2 pater. V prvním patře se nachází technické zázemí, kotelna, velký obývací pokoj s kamny, kuchyně s novou kuchyňskou linkou, jídelna s krbem a vstupem na terasu a zahradu a koupelna s vanou a toaletou. Ve druhém patře vás zaujme galerie s odhalenými původními trámy, kde je umístěna pracovna a odpočinková zóna, dále se zde nachází 2 velké ložnice a koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Jedna z ložnic má průchod na ochoz s posezením, na kterém se nachází pokoje patřící k penzionu. Dům je tak možné propojit s ubytováním a vytvořit tak zázemí pro opravdu velkou společnost.

Celá usedlost procházela v letech 2004 - 2019 kompletní a rozsáhlou rekonstrukcí, která z domu vytvořila opravdový skvost. Kamkoliv se podíváte, vaše oči i srdce budou jásat, protože kvalita a skvělý vkus jsou zde vidět v každém kousku tohoto jedinečného místa. Určitě vás potěší výjimečná kvalita rekonstrukce - veškeré rozvody (topení v mědi), dřevěná okna, podlahy (keramická dlažba, dřevěné a plovoucí podlahy), dřevěné dveře, střecha z pálených tašek. Výhodou je i zateplení domu (vata a chytrá pěna).

Objekt je vytápěn kotlem na tuhá paliva (dřevo, brikety, uhlí) se zásobníkem a možností regulace teploty v jednotlivých částech domu. V některých místnostech jsou zároveň kamna či krb, které slouží k lokálnímu vytápění a vytvoření nádherné atmosféry. Dům je napojen na obecní kanalizaci i vodovod.

Luxusní charakter usedlosti, poskytující vysoký standard a pohodlí, spolu s výjimečným umístěním na břehu řeky na velkolepém pozemku, přináší neopakovatelnou příležitost zamilovat se do místa pro život i podnikání, které vás osloví svým geniem loci. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.

Galerie

Domluvme si schůzku

a pojďme se bavit osobně

Mgr. Lenka Muselová

Mám zájem o tuto nemovitost

Návrh: Martin Realizace: Lewest.cz