prodej

Prodej, usedlost, Hojná Voda

cena na dotaz

Poloha
Horní Stropnice
 

Plocha
350 m2

1 / 26

Poloha a okolí

Cyklostezka

1 min

Park

1 min

Les

5 min

Detaily nemovitosti

Typ domu

vila

Umístění objektu

samostatný

Počet podlaží

3

Zastavěná plocha

220 m2

Užitná plocha

350 m2

Plocha parcely

2 342 m2

Poloha objektu

klidná část obce

Stav

velmi dobrý

Konstrukce

smíšená

Energetická úspora

E - Nehospodárná

Vlastnosti

Parkovani

Parkování

Zahrada

Zahrada

wifi

Internet

Sklep

Garáž

Studna

Stodola

Popis

Výjimečné místo, výjimečný dům, výjimečná historie - genius loci.

Historická usedlost na Hojné Vodě s překrásným výhledem do údolí se nachází na pozemku o rozloze 2342 m2, v srdci Novohradských Hor, 7 km od Nových Hradů a je výjimečná svou polohou, historií i nezaměnitelnou atmosférou.

Objekt je po citlivé rekonstrukci v letech 2006 - 2010 a je prodáván s veškerým vybavením (nádherný historický nábytek a porcelán).

Původní prvky, včetně krásné a funkční historické pece či kouzelného vinného sklepa s klenbami, se elegantně snoubí s pohodlím dnešní doby.

Usedlost Hojná Voda má 2 obytná patra s celkovou užitnou plochou 350 m2. Nachází se zde celkově 7 pokojů, 3 koupelny, romantická kuchyně se vstupem na zahradu, prostorná půda s možností vestavby a krásné klenbové sklepy.

Na obytnou část navazuje technické zázemí s kotlem na plyn (nádrž na plyn je zakopána na pozemku) a kotlem na tuhá paliva. Součástí pozemku je i dřevník.

Usedlost má vlastní kopanou studnu, která je využívána především jako zdroj užitkové vody, domácnost je napojena na obecní vodovodní řád s výbornou vodou z novohradských hor.

Dům je částečně skryt ve vzrostlé opečovávané zahradě anglického typu se zahradním jezírkem a terasou s posezením. Zahrada tak poskytuje majitelům soukromí i úzké spojení s přírodou. Usedlost na Hojné Vodě je místo, odkud se nikomu nechce odejít.

Usedlost je svou polohou i dispozicí vhodná pro osobní využití k bydlení či rekreaci, ale potenciál má i pro komerční využití, jako školící a rekreační prostor pro firmy (v případě potřeby možnost dobudování apartmánů na velké půdě).

Na pozemku je možné parkovat až 3 vozidla, dvě stání jsou krytá.

Usedlosti dodává výjimečnost její umístění s dech beroucím výhledem do krajiny na úpatí Kraví hory (950 m n.m.) i její historie, sahající dle doložených pramenů až do 18. století.

Mnoho návštěvníků Novohradských Hor tento překrásný dům, spolu se Zvonem Setkávání, který se nachází v jeho bezprostřední blízkosti, zná a obdivuje.

Pro více informací a prohlídku volejte makléřce nemovitosti.

Galerie

Domluvme si schůzku

a pojďme se bavit osobně

Mgr. Lenka Muselová

Mám zájem o tuto nemovitost

Návrh: Martin Realizace: Lewest.cz